Suplementy

Esperal Wrocław – jak wszywka pomaga w abstynencji?

Zmagasz się z ciągłą chęcią sięgnięcia po alkohol, pomimo uczęszczania na regularną terapię? A może próbujesz już któryś raz z kolei i nie udaje Ci się zachować trzeźwości za pomocą silnej woli? Często skutki odstawienia są nieprzyjemnymi objawami fizycznymi, które ciężko jest ignorować. Szczególnie na początku terapii dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z dodatkowej pomocy w utrzymaniu abstynencji. Skutecznym sposobem jest wszywka alkoholowa esperal. 

Metody leczenia uzależnienia od alkoholu a wszycie esperalu

Metodą, która rekomendowana jest w leczeniu większości osób uzależnionych od alkoholu jest regularne uczestniczenie w psychoterapii. Spotkania organizowane są zarówno w formie grupowych konsultacji, jak i indywidualnych sesji. W zależności od potrzeb i charakteru człowieka, istnieją więc możliwość doboru ich formy do swoich potrzeb. Terapia stanowi fundament zdrowej i rozważnej walki z nałogiem, gdyż pozwala na przepracowanie źródła problemu, który często ukryty jest w podświadomości uzależnionej osoby. 

Niestety, w szczególności na początku procesu, ciężko zachować dyscyplinę i samodzielnie uporać się z fizycznymi objawami chęci sięgnięcia po alkohol ponownie. Wtedy też pomocne mogą okazać się na przykład tabletki łagodzące skutki odstawienia alkoholu. Są one preparatami, które regularnie stosowane, minimalizują nieprzyjemne odczucia i przyzwyczajają organizm do bycia trzeźwym. Jest to jednak sposób, który związany jest z wywoływaniem niepożądanych skutków ubocznych, do których najczęściej zalicza się: zapalenie nerwów obwodowych, reakcje psychotyczne, depresja, schizofrenia, uszkodzenie komórek wątroby, zapalenie nerwu wzrokowego, metaliczny posmak w ustach czy alergiczne zapalenie skóry. W przypadku niektórych preparatów możliwe jest nawet doprowadzenie do kolejnej formy uzależnienia od substancji znajdujących się w ich składzie. 

Inną możliwością, na początku leczenia uzależnienia, jest skorzystanie z odtrucia organizmu. Zabieg ten należy do inwazyjnych i powinien być przeprowadzony jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i pod jego ścisłym nadzorem. 

Istnieje sposób wsparcia, który okazuje się bezpiecznym rozwiązaniem. Jest nim zaszycie alkoholowe, które działa na zasadzie psychicznej bariery przed alkoholem w głowie pacjenta. Ilekroć osoba zaszyta sięgnie po alkohol, spotyka się z negatywnymi objawami zdrowotnymi, które mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin. Wszywka esperal jest więc dobry sposobem na bezpieczne i skuteczne wsparcie leczenia.

Chcesz więcej dowiedzieć się o wszywce alkoholowej? Zapisz się na zabieg we Wrocławiu na stronie https://esperalwroclaw.com/.

Sposób działania wszywki alkoholowej esperal

Zabieg zaszycia alkoholowego trwa zazwyczaj około 30 minut i polega na sprawnym nacięciu skóry pacjenta (najczęściej w okolicach pośladków lub łopatek) i umieszczeniu w tym miejscu małej tabletki wypełnionej antyalkoholową substancją, jaką jest disulfiram. Praktycznie od razu po zakończeniu zaszycia esperal zaczyna być aktywny i przez okres następnych około 10 miesięcy sukcesywnie jest uwalniany do krwiobiegu człowieka, stanowiąc skuteczną ochronę przed alkoholem. 

Wszywka alkoholowa jest niewyczuwalna na co dzień i nie przeszkadza w wykonywaniu obowiązków i normalnym funkcjonowaniu. Dopiero w momencie sięgnięcia ponownie po alkohol, w organizmie dochodzi do reakcji z disulfiramem, która objawia się praktycznie natychmiastowo. Do najczęściej występujących objawów zaliczane są: duszności, kołatanie serca, wzrost ciśnienia tętniczego, ból brzucha, nudności, wymioty czy uczucie lęku. W wyjątkowych przypadkach, gdy dawka alkoholu jest dość duża, może dojść nawet do śmierci w wyniku przedawkowania.

Warto mieć na uwadze, że esperal działa nie tylko w przypadku wprowadzenia do organizmu alkoholu w postaci płynnej, lecz także w przypadku produktów zawierających nawet małą dawkę tej substancji w swoim składzie. Są to na przykład: płyn do płukania ust na bazie alkoholu, syrop na kaszel, płyn do golenia, cukierki z alkoholem czy ciasta na bazie ponczu.

Przeciwwskazania do stosowania wszywki alkoholowej

Esperal został wyprodukowany przez Polfa S.A. Warszawa w 2009 roku i od tego czasu nieustannie stanowi źródło wsparcia dla osób uzależnionych. Chociaż sam producent zapewnia o bezinwazyjnym działaniu wszywki i rekomenduje ją, jako najskuteczniejsze działanie antyalkoholowe, to istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą stanowić o niezakwalifikowaniu się osoby uzależnionej do zaszycia. Do najczęściej wykluczających czynników należą: alergia na składniki aktywne wszywki, ciąża, karmienie piersią, choroby przewlekłe, niewydolność oddechowa lub krążeniowa, anemia, nadciśnienie, cukrzyca, padaczka, choroby nerek czy niedoczynność tarczycy.

Każdorazowo przed zabiegiem zaszycia pacjent uczestniczy w obowiązkowych konsultacjach z lekarzem specjalistą, który przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny i wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Celem jest zadbanie o bezpieczeństwo pacjenta i zminimalizowanie późniejszych problemów. 

Warto pamiętać, że osoba zainteresowana zaszyciem jest zobowiązana do zachowania całkowitej trzeźwości przynajmniej na 24 godziny przed planowanym zabiegiem. W przeciwnym wypadku lekarz będzie zmuszony odmówić wykonania nacięcia, a wszycie zostanie przełożone do czasu aż pacjent spełni ten jeden warunek. 

Bezpieczeństwo i komfort w przypadku wszywki alkoholowej

Podczas wszycia alkoholowego lekarze korzystają ze znieczulenia miejscowego, dzięki któremu pacjent nie odczuwa bólu związanego z nacięciem i równocześnie pozostaje świadomym podczas całego procesu. Zabieg nie powoduje dużej ingerencji w organizm, osoba zaszyta może praktycznie od razu po jego wykonaniu powrócić do codziennych czynności.

Aby móc poddać się zabiegowi, wystarczy bezpośrednio zgłosić się do najbliższego gabinetu chirurgicznego, który oficjalnie zajmuje się wszywkami alkoholowymi. Pracownicy korzystają tylko z najlepszej jakości narzędzi a do zaszycia wykorzystują oryginalny esperal

Takie placówki funkcjonują w większości dużych miast w Polsce. Na miejscu pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy służą dobrą radą i z chęcią odpowiedzą na wszelkie wątpliwości podczas konsultacji.

Wszycie alkoholowe rekomendowane jest nie tylko osobom na początku procesu leczenia, lecz także wszystkim, którzy nie mają już problemów z zachowaniem trzeźwości, ale zależy im na profilaktycznym działaniu esperalu. Dzięki jego bezinwazyjnemu charakterowi, nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia wszycia w przypadku takich osób, jak i ponowienia zabiegu po wygaśnięciu okresu działania wszywki. 

Jestem zdecydowany. Chciałbym dostać więcej odpowiedzi, gdzie mogę się zgłosić?

Procedura zgłoszenia się do zaszycia jest dość prostą sprawą. Wystarczy od razu zgłosić się do placówki wykonującej wszycia alkoholowe. W większości przypadków zarówno konsultacje, jak i sam zabieg wykonywane są tego samego dnia, co zgłoszenie. Osobom, które preferują wcześniejszy anonimowy kontakt z gabinetem chirurgicznym, polecamy skorzystanie z ogólnodostępnej infolinii +48 514 825 617. 

Nie ma na co czekać, tylko już dziś podjąć pierwsze kroki ku zdrowszemu i świadomemu życiu.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *